Tusz do rzęs a jego szczoteczka

Wybór tuszu do rzęs wcale nie jest taki prosty i niestety często bardzo poważnie się mylimy. Zazwyczaj bowiem patrzymy tylko i wyłącznie na sam rodzaj tuszu a zupełnie już zapominamy o jego szczoteczce. Jakie są najbardziej popularne szczoteczki do rzęs w tuszach?

Szczoteczka w kształcie grzebienia

Taka szczoteczka zazwyczaj jest dość cienka i długa. Dodatkowo ma raczej krótkie i w miarę rzadkie włoski. Słowem – wygląda na pierwszy rzut oka zupełnie inaczej niż te grube szczoty reklamowane dzisiaj tak często w telewizji.

A jednak tusze do rzęs o takiej szczoteczce wydają się być idealne dla pań o krótkich rzęsach. Takie osoby niestety często robią ten błąd, że kupują właśnie bardzo duże szczotki, które mają im wydłużyć i pogrubić rzęsy. Efekt niestety nieraz jest dość opłakany, ponieważ to dla mocnych, ale krótkich rzęs za dużo. Taka szczoteczka zaś przyniesie piękny efekt, naturalnych rzęs.

Szczoteczka w kształcie stożka

Tusz do rzęs o takiej szczoteczce często bywa określany, jako idealny do makijażu typu „kociego oka”. Generalnie ten rodzaj makijażu był jeszcze bardzo popularny do niedawna, teraz zaś znowu wraca na salony. Pamiętajmy, że taki tusz do rzęs najczęściej jest czarny albo ewentualnie ciemno brązowy.

Jaki daje efekt dokładniej taka szczoteczka? Otóż pięknie podwija ona rzęsy i je wydłuża. Ponadto pogrubia, niemniej jednak raczej tylko u nasady. Taki tusz do rzęs idealny jest dla pań, które naturalnie mają już dłuższe i wygięte rzęsy. Warto jeszcze pomyśleć nad podkreśleniem tego looku charakterystycznym makijażem.

Szczoteczka w kształcie walca z wieloma kosmkami

To chyba najczęściej wybierana szczoteczka tuszach do rzęs i niestety przyczyna wielu kosmetycznych pomyłek. Taka szczoteczka bowiem bardzo mocno pogrubia i wydłuża rzęsy, podkręcając je tylko delikatnie. Niestety przy gęstym tuszu, może nieco sklejać rzęsy.

Jak zatem widać, jest to wręcz katastrofalny wybór dla wszystkich pań, które naturalnie mają raczej słabe i cienkie rzęsy. Zdecydowanie na te tusz powinny decydować się właścicielki naturalnie dłuższych i grubszych rzęs. Co jednak istotne – jeśli ktoś ma problem właśnie ze sklejającymi się rzęsami, to ten tusz także nie będzie najlepszym pomysłem.

Tusz do rzęs kupisz na kosmetykizameryki.pl

Related

http://alp-link.com http://naropa2016.org http://dicetheatreonice.org