Laserowe usuwanie owłosienia – laser Thunder MT

Thunder MT to jeden z najnowocześniejszych laserów do depilacji. Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania owłosienia tym urządzeniem.

Laserowe usuwanie owłosienia – poznaj możliwości nowoczesnego lasera Thunder MT

Depilacja laserowa to zabieg znany, lubiany i często wykonywany w gabinetach kosmetologicznych i w klinikach medycyny estetycznej. Niestety jeszcze do niedawna był niedostępny dla osób obdarzonych jasnym i rudym owłosieniem. Zmieniło się to dzięki takim rozwiązaniom, jak laser Thunder MT. Wyjaśniamy, na czym polegają nowoczesne metody laserowego usuwania owłosienia.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia (depilacja laserowa) polega na trwałym uszkodzeniu mieszka włosowego poprzez kontakt wiązki lasera z melaniną zawartą we włosie. Zachodzi zjawisko fototermolizy, czyli selektywnej destrukcji termicznej tkanki przy pomocy ciepła, wytworzonego na skutek przyjęcia energii świetlnej.

Kluczowy dla przebiegu i efektów laserowego usuwania owłosienia jest cykl wzrostu włosa. Podczas pojedynczego zabiegu skutecznie usuwane są tylko te włosy, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu (anagenu). Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach. Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach zalecają epilację laserową w seriach od 4 do 8 sesji, co pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów. Częstotliwość zabiegów również jest istotna, ponieważ tempo wzrostu włosów jest inne w zależności od obszaru ciała. Przykładowo depilację twarzy wykonuje się co 4 tygodnie, bikini – co 6 tygodni, a depilację laserową nóg – co 8 tygodni.

Dla kogo usuwanie owłosienia laserem Thunder MT?

Thunder MT to laser do depilacji, którym można usunąć owłosienie niezależnie od jego koloru. Dlatego urządzenie to polecane jest osobom, posiadającym jaśniejsze i cieńsze włoski, z którymi inne lasery nie są w stanie sobie poradzić. Swoje wyjątkowe działanie laser Thunder MT zawdzięcza połączeniu dwóch technologii zastosowanych w urządzeniu – lasera aleksandrytowego i neodymowo-yagowego. Naprzemienne lub połączone działanie tych dwóch fal stanowi idealne rozwiązanie dla osób o różnym typie owłosienia i kolorycie skóry.

Dzięki tej nowoczesnej technologii możliwe jest dobranie indywidualnej terapii dostosowanej bezpośrednio do potrzeb pacjenta. Zabieg usuwania owłosienia laserem Thunder MT uwzględnia zawartość melaniny w skórze lub włosach. Inteligentne urządzenie jest w stanie wykryć najmniejsze stężenia melaniny, dzięki czemu skutecznie usuwa włosy blond, rude, a nawet siwe.

Laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jest nie tylko skuteczne i bezpieczne, ale też mało bolesne. Laser Thunder MT, podobnie jak inne najnowsze lasery do depilacji, wyposażony jest w efektywny system chłodzenia, który znacząco poprawia komfort procedury. Jeśli obawiasz się depilacji laserowej ze względu na ból, wybierz się do kliniki, która oferuje zabiegi przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Długotrwałe rezultaty depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia umożliwia uzyskanie długotrwałych rezultatów. Pełna seria zabiegów pozwala na pozbycie się nawet 95% włosków z danego obszaru. Skuteczność laserowej depilacji zależy od takich czynników, jak: rodzaj owłosienia, typ karnacji czy gospodarka hormonalna. U większości osób prędzej czy później pojawiają się pojedyncze, słabe włoski. Gdy to nastąpi, należy zgłosić się do kosmetologa na tzw. zabieg przypominający, który pozwoli w dalszym ciągu cieszyć się gładką skórą. W zależności od indywidualnych predyspozycji „powtórki” odbywają się w odstępach kilkumiesięcznych lub kilkuletnich.

Dowiedz się więcej o laserowym usuwaniu owłosienia skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Related