Jaki zabieg na zmarszczki marionetki?

Wraz z wiekiem ilość kolagenu i elastyny ulega redukcji. Jest to szczególnie widoczne zjawisko na twarzy, które przyczynia się do zmiany jej owalu, jak i powstawania zmarszczek i bruzd. Charakterystycznymi dla wielu osób są zmarszczki marionetki. To linie, które pojawiają w dolnej partii twarzy — zaczynają się w okolicy kącików ust i mocniej zarysowują się wzdłuż twarzy aż po sam podbródek. W ten sposób powstaje nieestetyczne odcięcie brody od pozostałych partii, włącznie z policzkami. Duży wpływ na powstawanie tych zmarszczek ma mimika. Jaki zabieg może pomóc spłycić te zmiany i odmłodzić wizerunek?

Kwas hialuronowy sposobem na zmarszczki marionetki

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej jest wypełnianie zmarszczek marionetki z pomocą kwasu hialuronowego. Ta substancja występująca w ludzkim organizmie naturalnie jest często stosowana jako wypełniacz w przypadku zmarszczek statycznych, które utrzymują się na twarzy bez względu na wykonywane ruchy mimiczne.

 

Kwas hialuronowy pomocny jest w przypadku mocno zarysowujących się zmarszczek marionetki, które powstają wraz z wiekiem, przy nadmiernym i częstym uśmiechaniu się, z powodu palenia papierosów, regularnego opalania się itd. Dzięki spłyceniu zmarszczek rysy twarzy są delikatniejsze i subtelniejsze, skóra jędrniejsza, czy bardziej nawilżona.

Jak przebiega zabieg wypełnienia zmarszczek marionetki?

Zmarszczki marionetki można spłycić lub wyeliminować z pomocą omawianej substancji. Najpierw jednak należy umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, by upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. W trakcie rozmowy ustala się przebieg całej procedury. Po dokładnym wywiadzie miejsce poddawane iniekcji zostaje odpowiednio znieczulone, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort podczas wstrzykiwania kwasu hialuronowego pod skórę. Preparat wprowadza się precyzyjnie w ustaloną okolicę za pomocą igły lub kaniuli.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Od razu po wykonaniu zabiegu można oszacować jego efekty. Trzeba mieć na uwadze zaczerwienienia, pieczenie, delikatne obrzęki i siniaki, które mogą delikatnie maskować rezultat końcowy. Po kilku dniach te objawy zanikają. Pacjent może ocenić wynik iniekcji kwasu hialuronowego po około kilku tygodniach.

 

Jak długo utrzymują się efekty całej procedury? Jest to w dużej kwestii zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego trybu życia, kondycji zdrowotnej, sposobów pielęgnacji skóry, czy wieku. Zazwyczaj jednak na powtórzenie zabiegu pacjenci zgłaszają się po kilku miesiącach, a nawet i dopiero po roku od iniekcji. Duże znaczenie na tempo wchłanialności omawianego preparatu ma również jego rodzaj oraz ilość. 

 

Rekonwalescencja nie jest skomplikowana i czasochłonna. Nie wymaga także od pacjenta pozostawania w klinice, czy urlopu. Można bez przeszkód powrócić do swojej codziennej aktywności.

Konsultacja przed zabiegiem — jakie tematy zostaną poruszone?

Jeśli interesuje Cię wykonanie zabiegu, który umożliwia spłycenie lub zlikwidowanie zmarszczek marionetki, możesz umówić się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi. Taka rozmowa służy przede wszystkim dokładnemu sprawdzeniu aktualnego stanu i kondycji skóry. Ustala się także, czy nie istnieją bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu. Zalicza się do nich ciąża, karmienie piersią, stan zapalny skóry, nowotwory, choroby układu immunologicznego, predyspozycje do powstawania bliznowców i nadmierna reakcja organizmu na kwas hialuronowy.

 

Rozmowa służy także rozwianiu jakichkolwiek wątpliwości, z którymi mierzy się pacjent. Jeżeli coś go niepokoi, jest to najlepszy moment, by zadać nurtujące pytania i uzyskać konkretne odpowiedzi.

Czy jednorazowa procedura jest wystarczająca?

Jest to również kwestia bardzo indywidualna. W znacznej większości przypadków wystarczy jedna wizyta. Jeśli natomiast predyspozycje pacjenta kwalifikują go do bardziej złożonego podejścia zabiegowego, zostanie on o tym poinformowany przez lekarza medycyny estetycznej. Poinformuje on pacjenta, czy istnieje potrzeba powtórzenia zabiegu.

Related