Gdy Twój jednoślad potrzebuje nowego oleju. Szeroka oferta olejów motocyklowych znanych marek na rynku w sklepie DbamToMam.pl

Olej silnikowy do motocykla to podstawa. Jest on środkiem smarującym, zmniejszającym tarcie ruchomych elementów jednośladu. Zapobiega tym samym jego uszkodzeniom, co może skutkować poważnymi awariami i kosztownymi naprawami. Krążący olej między składowymi silnika, pozytywnie wpływa na jego pracę. Dodatkowo chłodzi cały układ, w tym także skrzynię biegów oraz sprzęgło. Baza i skład olejów motocyklowych opiera się na właściwościach wraz z dodatkami uszlachetniającymi, sklasyfikowanych wg Jaso, Api oraz Iso. Dowiedz się o nich więcej i wybierz właściwy olej motocyklowy w sklepie DbamToMam.

Oleje motocyklowe i ich oznaczenia

Zacznijmy od pierwszej, czyli klasyfikacji wg SAE, stworzoną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Samochodowych. Odnosi się ona do lepkości danej formulacji. Ten parametr określa łatwość przepływu oleju podczas działania określonej temperatury. Drugą z nich jest klasyfikacja JASO. Dzieli się ona na dwa rodzaje – JASO MA oraz JASO MB. Pierwsza norma powstała dla po to, aby ustalić wspólny obieg smarowania silnika, skrzyni biegów i mokrego sprzęgła. Z Kolei JASO MB do rozwiązania osobnego smarowania jednostki napędowej i sprzęgła.  

Znaczenia według API sugerują klasyfikację jakościową, jakimi posługują się oleje silnikowe motocyklowe. Ostatnią z nich jest norma ISO, która opisuje warunki eksploatacji środka smarnego i obciążenia. 

Jaki olej wybrać do motocykla?

Najlepsze marki producentów olejów motocyklowych w sklepie DbamToMam.pl, to starannie wyselekcjonowane produkty takich producentów, jak: Motul czy Millers. Najbardziej uniwersalnym na rynku są oleje 10w40 silnikowe do motocykli. Wielosezonowe mieszaniny zapewniają dokładne środki smarne, przystosowane do całorocznego użytku. Zachowują one swoje właściwości nawet do -40 stopni Celsjusza. Najlepiej jednak, przed samym zakupem, zaczerpnąć wiedzy, jaki olej silnikowy motocyklowy zaleca producent do naszego jednośladu. 

 

Related