Światło – najlepszy sposób na walkę z jesienną chandrą

Jak wskazują badania – każdej jesieni współczynnik ludzi z oznakami chandry wzrasta znacznie powyżej tradycyjnej średniej. Z jednej strony mówi się, że to normalne, z drugiej, każdy ma nadzieję, że szybko znajdzie sposób na coraz częściej występujący – zły humor oraz roztargnienie.

Oczywiście aby poprawić sobie humor warto wykonać jakiś krok do przodu. Nie siedźmy z założonymi rękami i nie wpatrujmy się w mokra od deszczu szybę. Lepiej zainwestujmy w dobre oświetlenie lub lampę antydepresyjną.

Spośród wszystkich sposobów na walkę ze złym samopoczuciem, jako jeden z ważniejszych wymienia się dobroczynne działanie światła. To, może pochodzić z różnego rodzaju urządzeń, które przekazują nam światło sztuczne, ciepłe i w bardzo korzystnej barwie.

Specjalne lampy antydepresyjne mogą skutecznie poprawić nam humor, nawet w bardzo ponure dni. Jeżeli cierpimy na chandry jesienno- zimowe warto doświetlić się lampą. Doświetlić-dosłownie.

Lampa antydepresyjna – niezwykła

Różni się od tradycyjnej lampy rodzajem emitowanego światła. Przede wszystkim urządzenia tego typu stymulują światło słoneczne i są sprawdzonymi wyrobami medycznymi. Światło takich lam nie migocze, jest bezpieczne zatem, możemy normalnie przy nich czytać, oglądać telewizję lub pracować. Zachowywać się zupełnie normalnie i jednocześnie skutecznie poprawiać sobie humor.

W otoczeniu takiej lampy należy przebywać w różnym czasie, najlepiej około godziny dziennie. Oczywiście jest to bardzo indywidualna sprawa, która zależna jest od aktualnego samopoczucia danej osoby. Lampy antydepresyjne leczą także poważne depresje sezonowe. Jak stwierdza większość lekarzy fototerapia jest skuteczniejsza niż antydepresanty. Nie ma skutków ubocznych i nie kosztuje zbyt wiele.

Przeciwskazania stosowania lamp skierowane są głównie do osób, które mają różne choroby oczu, wady, które zostały wykryte podczas badania u okulisty. Jeśli i Ty masz taką wadę koniecznie udaj się do swojego lekarza, zanim zdecydujesz się na daną lampę.

Skąd wiedzieć, że cierpię na jesienną chandrę?

Zwykle w takim czasie często zmienia nam się humor. W jednej chwili jesteśmy roześmiani, by za chwilę z wisielczym spojrzeniem denerwować się na wszystkich, którzy są w naszym otoczeniu.

Aby lepiej znosić jesienne wieczory koniecznie zwracajmy uwagę na styl życia. Ograniczmy, oczywiście w miarę możliwości stres. Relaksujmy się, wprowadźmy odpowiednią dietę, pozbawioną dużej ilości węglowodanów. Ruszajmy się, ćwiczmy, spacerujmy. Tak, wiemy, że pogoda do tego nie zachęca. Ale czy zachmurzone niebo jest dobrym powodem do tego, żeby nie wychodzić z domu przez najbliższe kilka miesięcy?

Prawdopodobnie nie. Szkoda byłoby przez kilak miesięcy w ciągu roku zapaść w zimowy letarg. Ciepło słonecznych promieni można przecież dostarczyć także sztucznie. To naprawdę działa.

 

 

Related