W poszukiwaniu dobrego SPA

Coraz większą popularnością cieszą się hotele, w których nie tylko znajdziemy miejsce do spania i zjedzenia śniadania, ale także zadbamy o nasz wygląd i samopoczucie. Jak grzyby po deszczu powstają nowe ośrodki odnowy biologicznej w uzdrowiskowych miejscowościach oraz hotele SPA nad morzem. Warto wybierać się czasem do takiego miejsca, żeby odpocząć, poczuć się lepiej, a także zadbać o swój wygląd. Jakie SPA najlepiej wybrać i czym się kierować, podejmując tę decyzję?

Lokalizacja

Jeśli nie mamy wiele godzin na odpoczynek, wybierzmy SPA, które znajduje się niedaleko naszego miejsca zamieszkania, aby nie spędzić całego dnia w drodze. Jeżeli jednak dysponujemy nieco większą ilością czasu, na przykład kilkoma dniami, warto wybrać atrakcyjną lokalizację.
Dużym zainteresowaniem cieszą się hotel spa nad morzem. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, możemy także skorzystać z naturalnych dobrodziejstw morskiego klimatu. Dostarczymy naszym organizmom sporo jodu, a jeśli będzie sprzyjać nam pogoda, skorzystamy też z kąpieli w słonej wodzie i okazji do nadania skórze ładnego, lekko opalonego koloru.

Specjaliści

Przed wyborem hotelu SPA, do którego chcemy się wybrać, warto dowiedzieć się, jacy specjaliści są zatrudnieni w danym miejscu. Dobrze, jeśli są to kosmetyczki, które z wykształcenia są kosmetologami. Takie specjalistki mają dużą wiedzę na temat tego, jakie zabiegi są najbardziej odpowiednie dla danej grupy osób. Wykształcenie to jednak nie wszystko. W zawodzie kosmetyczki ogromne znaczenie ma także doświadczenie – warto udawać się do takich specjalistek, które wykonały już wiele zabiegów i znają się na swojej pracy.

Opinie

W wyborze odpowiedniego SPA dla nas na pewno pomogą nam opinie innych gości. Wiele z nich możemy znaleźć w internecie. Niestety, nie wszystkie są merytoryczne, a czasem znajdziemy wśród nich także ukrytą autoreklamę lub antyreklamę pochodzącą od konkurencji. Wiele pozytywnych ocen danego hotelu daje jednak nadzieję, że prezentuje on wysoki standard usług.

Dodatkowe walory

Będąc na weekendzie w hotelu ze SPA, możemy także często skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie są w nim dostępne. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy w hotelu jest basen oraz siłownia. Często organizowane są także zajęcia fitness.
Dla rodziców na pewno ważną informacją będzie także to, czy w hotelu są prowadzone animacje dla maluchów. Zostawienie dzieci na pewien czas zabawy pod czujnym okiem wykwalifikowanych animatorów pozwoli nam na skorzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych w spokoju i relaksie, bez myślenia o tym, co teraz robią dzieci.
Zwróćmy także uwagę, czy w hotelu znajduje się restauracja, w której będziemy jeść posiłki i jaką kuchnię ona oferuje – w tym przypadku także możemy posłużyć się opiniami innych gości.

Aby znaleźć dobry hotel SPA, trzeba zatem przyjrzeć się kilku istotnym czynnikom. Należy do nich na pewno lokalizacja hotelu, personel, jaki jest tam zatrudniony, a także obecność dodatkowych udogodnień – restauracji na miejscu, basenu czy siłowni.

Related