Wybór pierwszego mieszkania – co bierzemy pod uwagę?

Poszukiwania idealnego regionu do osiedlenia się na stałe – budowy domu czy kupna mieszkania – to poważny proces, który czeka wielu usamodzielniających się ludzi. Dobrze wybrane miejsce powinno zapewniać pracę, dobre warunki, piękne widoki… ile osób, tyle kryteriów. Na czym skupiamy się najczęściej, szukając mieszkania w Legnicy, Wrocławiu czy Wałbrzychu?

Miejsca pracy

Niezwykle istotna dla każdego młodego człowieka jest dostępność miejsc pracy w wyuczonym zawodzie. Życie jest kosztowne, w dodatku lata edukacji zwykle przechodzi się z myślą o pracowaniu we własnej branży. Jednak co jeśli z jakiegoś powodu nie sposób pozwolić sobie na zamieszkanie w sercu Dolnego Śląska, które oferuje najwięcej różnorodnych stanowisk pracy?

Duży wybór mieszkań w Legnicy to jedna z zalet tego stale rozwijającego się miasta. Druga to bliskość Wrocławia – jeśli nawet nie uda się znaleźć wymarzonej pracy tuż pod domem, dojazdy nie będą wcale takie czasochłonne.

Ceny mieszkań – żeby zmieścić się w budżecie

Niewielu młodych stać na to, by nie liczyć się z budżetem. Zwykle pierwsze lokum jest wybierane pod kątem wysokości opłat w danej lokalizacji, a także ceny samego mieszkania.

Warto pamiętać, że zdecydowanie się na mieszkanie w dużym mieście pociągnie za sobą większy koszt. Mieszkania w Legnicy są sporo tańsze niż we Wrocławiu, więc więcej ludzi może pozwolić sobie na zamieszkanie tam, lub w innym mniejszym mieście. Niekoniecznie stanowi to minus – dzięki temu małe miasta stale się rozwijają.

Uroki okolicy – by życie było przyjemne

Trudno odmówić dużym miastom atmosfery. Mieszkając we Wrocławiu zapewniamy sobie dostęp do życia kulturalnego, imprez, malowniczej architektury oraz dynamicznego krajobrazu.

Jednak jest też coś, co przemawia za mniejszymi ośrodkami. Już mieszkanie w Legnicy, Oławie czy Oleśnicy zapewni więcej spokoju, brak problemu z korkami czy z nadmiernym zanieczyszczeniem powietrza, z którym borykają się nader często mieszkańcy Wrocławia i Wałbrzycha. Wybór oczywiście zależy od priorytetów.

artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud z Legnicy

Related