Ziołowe i propolisowe spraye na gardło

Na fali mody na produkty ekologiczne i wykorzystujących naturalne składniki także wśród leków i suplementów diety pojawiają się preparaty, których skuteczność jest oparta na składnikach ziołowych. Wykorzystuje się je również w sprayach na gardło, choć nie są to jedyne składniki, pozwalające na leczenie chorób gardła.

Jak leczyć bolące gardło


Pieczenie, ból przy przełykaniu, ale również chrypka to jedynie kilka objawów, z jakimi wiążą się infekcje wirusowe, którym mogą towarzyszyć różne objawy. Niektóre z nich pojawiają się także przy nadmiernie wysuszonej błonie śluzowej gardła. Do takiego wysuszenia dochodzi podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których powietrze nie jest dodatkowo nawilżane. Wielu pacjentów przy takich dolegliwościach sięga po tabletki na ból gardła, czasem decyduje się na nawilżanie gardła poprzez rozgryzanie witaminy A plus E w kapsułkach. Nie zawsze to wystarcza, dlatego warto domową apteczkę uzupełnić o spray na gardło, który działa bezpośrednio na gardło. Część sprayów, dzięki zastosowaniu ziołowych składników i olejków, może być również stosowana przy profilaktyce chorób jamy ustnej.

Składniki naturalne


Spray na gardło może być stosowany kilka razy dziennie, a jego skuteczność oparta jest zarówno na składnikach leczniczych, jak i na działaniu bezpośrednio na chory organ. Spray na gardło może zawierać etanol i substancję czynną, którą zwykle jest chlorowodorek benzydaminy. Takie spraye mogą być stosowane przez osoby dorosłe. Z kolei spraye, w których wykorzystuje się roślinne olejki z tymianku, szałwii czy mirry, mogą być stosowane także przez dzieci czy kobiety w ciąży. Skutecznym składnikiem, jaki wykorzystuje się w sprayach, jest również propolis, który oprócz leczenia jamy ustnej działa wspomagająco również na choroby układu pokarmowego.

Działanie profilaktyczne


Niektóre z dolegliwości, kojarzone z gardłem, są efektem nadmiernego nadwerężania gardła. Jest to dosyć częsta przypadłość występująca u osób, które w swojej pracy dużo mówią. W ich przypadku wskazane jest stosowanie sprayów, które można brać często i doraźnie, gdy pojawią się objawy chorobowe.

Grafika pochodzi ze strony Gardimax.com.pl

Related

ortodoncja katowice torebki z nadrukiem