Bieżnie treningowe: przygotuj się na wypoczynek na plaży

Bieżnie treningowe są bardzo pożądane i świetnie sprawdzają się niemal w każdej sytuacji. To jeden z lepszych sposobów na formowanie sylwetki. Tym bardziej, że już za kilka miesięcy wakacje. To wystarczający czas, by zrzucić nawet kilkanaście kilogramów i nie wstydzić się założyć stroju kąpielowego. Jak tego dokonać?

Zacznij ćwiczyć

To jedna z podstawowych rzeczy, którą trzeba zrobić, by zrzucić zbędne kilogramy. Codzienny wysiłek jest niezmiernie ważny i to z wielu powodów. Jednym z głównych jest oczywiście dobra kondycja, ale nie tylko. Wysiłek przyspiesza metabolizm. Dzięki temu nasz organizm pracuje na wysokich obrotach i znacznie szybciej spala kalorie. W ten sposób stosowane diety są znacznie skuteczniejsze, bo nie dość, że zmniejszamy podaż wartości energetycznych, to jeszcze są one szybciej trawione. Dzięki temu można w niedługim czasie pochwalić się naprawdę spektakularnym wynikiem, którego nie jedna osoba nam pozazdrości. Co jednak dość istotne. Nie trzeba poświęcać nie wiadomo ile czasu na to, by osiągnąć efekty. Tak naprawdę wystarczy nawet pól godziny dziennie 2-3 razy w tygodniu. Chodzi tylko o to, by organizm pracował pełna parą. Niestety, wielu z nas znajduje masę wymówek byle tylko nie ćwiczyć. Zła pogoda – to jeden z częstszych powodów, kiedy unikamy ćwiczeń. Jeśli pada deszcz lub jest chłodna mało komu chce się wychodzić na zewnątrz, by trenować. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się bieżnie treningowe. Pozwalają one na aktywność niezależnie od pory dnia, a także warunków atmosferycznych. W ten sposób można bardzo szybko zrzucić zbędne kalorie. Ćwiczyć na bieżni można nawet w nocy, kiedy na dworze jest już ciemno i mało kto ma odwagę wyjść o takiej porze pobiegać.

Zadbaj o zbilansowaną dietę

Niezmiernie ważne jest to, by zwrócić uwagę na to co się spożywa. Dieta powinna być zbilansowana. Muszą się w niej znaleźć owoce, warzywa, mięso, węglowodany. Oczywiście w odpowiednich proporcjach. Trzeba tez zwrócić uwagę na kaloryczność dań. Żeby schudnąć około kilograma tygodniowa posiłki powinni mieć kaloryczność około 100 kcal na dzień. To bardzo niewiele, ale z drugiej strony pozwala szybko osiągnąć efekt. Jeśli połączymy dietę z ćwiczeniami, to drobne grzechy żywieniowe nam nie zaszkodzą, bo organizm tak czy siak będzie już nakręcony i zacznie spalać kalorie. Bieżnie treningowe i zbilansowana dieta to jedyny skuteczny sposób na odzyskanie figury tuz przed wakacjami. Dzięki samozaparciu będzie można zrzucić zbędne kilogramy i nie wstydzić się pokazać w stroju kąpielowym.

Related

Któż z nas nie lubi wakacji i okresu, podczas którego możemy się spodziewać cudownej pogody. Jest to...