Jak zwalczyć zmiany potrądzikowe?

Trądzik dotyka znaczną część dziewcząt i chłopców w okresie dojrzewania. W większości przepadków, po ustabilizowaniu się gospodarki hormonalnej, zmiany skórne samoistnie znikają. Niestety, nierzadko zdarza się, że walka z nieestetycznymi krostami trwa długimi latami, a pamiątka po niej towarzyszy nam przez całe życie. Czy blizny potrądzikowe muszą spędzać Ci sen z powiek? Niekoniecznie! Rozprawić się z defektami na twarzy pomoże Ci medycyna estetyczna.

Urządzenia do medycyny estetycznej – zaufaj nowoczesnej technologii

Pozbycie się bruzd potrądzikowych przy pomocy peelingów czy delikatnych zabiegów kosmetycznych jest niemożliwe. Tajną bronią w walce o piękną skórę i dobre samopoczucie są urządzenia do medycyny estetycznejemitujące wiązki laserowe o zróżnicowanej długości. Zasada działania innowacyjnego sprzętu jest prosta. Podczas wizyty w gabinecie lekarz kieruje laser na uszkodzoną skórę. Wiązka laserowa podgrzewa wodę w tkankach, powodując tym samym jej przerwanie. Na skórze pojawiają się charakterystyczne dziurki. Uszkodzona skóra jest w kontrolowany sposób pobudzana do regeneracji. Na pełne efekty kuracji trzeba zazwyczaj poczekać dwa/trzy miesiące. Po zregenerowaniu się tkanki skóra będzie napięta, jednolita, gładka, a wszelkie nieestetyczne zmiany zostaną wyrównane.

Czy to bezpieczne?

Warto mieć świadomość, że zabiegi medycyny estetycznej znacznie różnią się od chirurgii plastycznej. Kuracje laserowe nie niosą ze sobą ryzyka poważnych powikłań ani nie wymagają rekonwalescencji. Warto mieć jednak świadomość, że przed wykonaniem zabiegu należy przejść konsultację lekarską,  która wykluczy występowanie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Pamiętaj, że większości zabiegów laserowych nie wykonuje się latem.

 

Related