Jakie baleriny kupić?

Jakie baleriny kupić? Oto coroczny problem większości kobiet, pojawiający się wraz z pierwszymi podmuchami ciepłego wiatru. że zakup balerin jest koniecznością – nie trzeba nikogo przekonywać. Pytanie brzmi: skórzane czy materiałowe? To zależy od tego, czego oczekujemy od butów.

Cena

Jeśli przy zakupie butów, najpierw sprawdzamy cenę na metce – nie dla nas baleriny skórzane, których ceny rozpoczynają się na poziomie kilkudziesięciu, a kończą na kilkuset złotych.
Zdecydowanie przystępniejszym cenowo wariantem są baleriny ze sztucznej skóry lub z materiału.

Wygoda

Dla kobiet aktywnych, takich które bez przerwy są w biegu, zdecydowanie ważniejszym niż cena aspektem będzie wygoda. Nie mogą sobie one pozwolić na to, by otarcia lub odgnioty zatrzymały je.
Tutaj najbezpieczniejszym wyjściem będzie zainwestowanie w buty z naturalnej skóry. Materiał ten nie tylko oddycha, zapewniając odpoiednią cyrkulację powietrza stopie, ale także minimalizuje ryzyko urazów, gdyż skóra naturalna dostosowuje się do budowy stopy i współpracuje z nią.

Higiena

Większośc kobiet zna podstawowy problem, wynikający z noszenia balerin z materiałów syntetycznych. Jest to mianowicie problem zachowania świeżosci w takich butach. Posiadają one wkładkę z materiału, która chłonie pot i zabrudzenia, co po dłuższym czasie może skutkować powstaniem nieprzyjemnego zapachu. Najczęściej wkładki tej nie da się wyjąć, musimy więc prać ją razem z butem, co powoduje z kolei jego rozklejanie się.
Baleriny skórzane nie nastręczają tego typu problemów. Wkładka wewnątrz buta nie dość, że jest skórzana i nie chłonie potu, to jeszcze przeważnie da się wyciągnąć. Można ją wówczas dobrze umyć bez konieczności moczenia całego buta.

Pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja obuwia powinna być prosta i szybka. Rzadko kiedy mamy czas na mozolne szorowanie zabrudzonych butów.
Najszybciej i najłatwiej myje się baleriny skórzane i ze skóry syntetycznej. Na co dzień wystarczy z nich czystą ściereczką zetrzeć kurz i pozostawić na chwilę do wyschnięcia. Okresowo trzeba je wypastować, by skóra nie traciła swych właściwości i nie pękała.
Dużo bardziej pracochłonne jest utrzymanie w czystości balerin z materiału, gdyż kurz osadza się w nich głęboko, a butów takich nie wolno przemoczyć. Częste szorowanie niszczy materiał, i po kilku tygodniach może się okazać, że trzeba kupić nowe buty.

Podsumowując: jeśli głównym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę jest cena butów, to najlepszym wyborem będzie zakup balerin z ekoskóry. Zalety balerin skórzanych są jednak bezapelacyjne i nikogo nie trzeba o tym przekonywać.

Grafika pochodzi ze strony Noevision.pl

Related